субота, 18 березня 2017 р.

На Дрогобиччині навчання одного учня обходиться у понад 50 тис. грн у рік

Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації зустрілася з керівниками навчальних закладів Дрогобицьк... thumbnail 1 summary
Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації зустрілася з керівниками навчальних закладів Дрогобицького району.
Перед цим Любомира Мандзій відвідала Меденицьку СЗШ І-ІІІ ст., яка визначена опорною, а також мала розмову з головою райдержадміністрації Володимиром Шутком, головою районної ради Михайлом Сікорою та начальником відділу освіти Іваном Стецком.
Спілкування з керівниками шкіл директор департаменту розпочала одразу з конкретики. Вона охарактеризувала ситуацію щодо кількості учнів та працівників, видатків в розрізі навчальних закладів, підтверджуючи свої слова мультимедійним супроводом.
Любомира Мандзій, насамперед, зазначила, що суттєве зменшення кількості учнів має впливати відповідним чином на мережу, що на прикладі освіти району, на жаль, не відображається. Так, серед початкових шкіл вона назвала факти, коли з 4 учнями працює два вчителі. Низька наповнюваність спостерігається і у школах вищого рівня. Є навчальні заклади І-ІІ ступенів, де навчається менше 40 учнів, та І-ІІІ ступенів, де є менше, ніж 100 школярів. Якщо в цілому у державі встановлені затрати з розрахунку понад 9 тис. грн на 1 учня, то в районі ця цифра є значно вищою (в деяких школах – понад 50 тис. грн.).
Якщо ж говорити не лише про сухі цифри, а про якість освіти, то тут витрати не співпадають з результатами. Любомира Мандзій назвала статистику за підсумками минулорічного ЗНО, яка, за винятком кількох шкіл, виявилася зовсім невтішною.
«Тому нам потрібно думати, як жити далі, та бути готовими до реалій часу», – констатувала директор департаменту освіти, зазначивши, що заробітна плата вчителів зростає і, відповідно, має бути віддача.
Керівництво району разом з відділом освіти, директорами повинні невідкладно навести лад в освітній мережі, реалізувати необхідні заходи, які б відповідали нормативам та сучасним вимогам, не чекаючи нового навчального року. Якщо зміни будуть зроблені, очільник обласної освіти запевнила, що департамент підтримає освітню галузь району.
Любомира Мандзій також звернула увагу керівників на новітні методи та форми роботи, пов’язані із сучасними інформаційними технологіями, про цікаві навчальні проекти для освітян.
Голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора подякували очільниці обласного департаменту за об’єктивний аналіз і погодилися, що радикальні зміни назріли давно. Зокрема, Володимир Шутко закликав присутніх зняти рожеві окуляри, бо якщо не буде зроблено необхідних кроків, зайдемо у безвихідь.
«Так, як було, вже не буде, і потрібно це усвідомити всім», – наголосив голова райдержадміністрації. 

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych