неділя, 19 березня 2017 р.

На городі в Бориславі знайшли нафту

У Бориславі на приватному городі утворилася яма з нафтою, глибиною із шестиповерхівку. Велетенська яма, наповнена нафтою, утворилася не... thumbnail 1 summary
У Бориславі на приватному городі утворилася яма з нафтою, глибиною із шестиповерхівку.
Велетенська яма, наповнена нафтою, утворилася несподівано на приватному городі мешканця Борислава, що на Львівщині. Як виявилося, це так звана копанка ще з ХІХ століття.  Така, як описував у своєму «Борислав сміється» Іван Франко. Глибиною яма як шестиповерхівка. Історики кажуть, такими порожнинами може бути усіяне все місто.
Ще за день до обвалу господарі поралися на городі. Нічого підозрілого не помітили. Та коли вранці глянули за вікно – побачили велетенську яму. Спочатку, каже господиня, вона була завширшки з каналізаційний люк, а за день збільшилась удвічі.
«От маємо нафту… – сміється «господиня» нафтової ями Зеновія Лещенко. – Ну але, якщо серйозно, то це, звісно, аж ніяк  не тішить. Це страшно, бо не знати, де воно може ще провалитися, де вони тут є. А тут і діти по городу бігають, і кури, і пси. Та і я на городі працюю».
У ямі фахівці з нафтогазуправління наміряли 17 метрів  глибини. Це, кажуть, привітання із далекого минулого. Так звана копанка ХІХ ст. Вона провалилася , бо сніг розмив ґрунт.
«Видно цямрини, тобто деревяний зруб, якраз часів Івана Франка, тобто 1850-1890-ті роки. Бо вже після того часу так не застосовували копання, а починали більше бурити нафтові свердловини», – пояснює співробітник Музею нафтової і газової промисловості Олег Микулич.
Допоки надра не визнали національною власністю, у Бориславі майже кожен видобував нафту на своєму городі. Копанок було понад 12 тисяч. І зараз вони можуть бути потенційними проваллями, глибиною аж до 50 метрів.
«До 1939 року  усі роботи, які проводилися на цьому родовищі, не є задокументовані. Ті копанки в давні часи ніхто не записав. Коли нафту вичерпали, перекривали дубовими дошками, присипали землею і будь-яких картографічних матеріалів ніхто не вів. Тому ми навіть не знаємо, де можуть бути копанки і що з ними зараз», – зазначив начальник відділу цивільного захисту Бориславської міськради Володимир Прідун.
От і у пані Зені це вже третя нафтова яма на повір’ї за останні 30 років. Щоправда, попередні були менші. А у її сусідки взагалі – нафта пішла фонтаном.
«Це було  2004 року. Вони через дорогу вишку ставили, бурили. І в мене на городі аж вирвало ґрунт – до верху пішло», – розказує сусідка Лещенків Анна Духнич.
Такі провалля засипають, бетонують. А на поверхню виводять спеціальну трубку, аби не накопичувався нафтовий газ і не створював небезпеки вибуху. А фахівці час до часу заміряють, як нафтова копальня себе поводить.

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych