вівторок, 3 січня 2017 р.

В Україні подорожчали цигарки і подешевшали ліки

Від першого січня починають діяти нові норми законів, які торкнуться цінової політики на низку товарів. Згідно з поправками до Податковог... thumbnail 1 summary
Від першого січня починають діяти нові норми законів, які торкнуться цінової політики на низку товарів. Згідно з поправками до Податкового кодексу, суттєво зростають акцизи на алкоголь і тютюнові вироби.
Таким чином, цигарки подорожчли  уже вячора. Акцизи на тютюнові вироби збільшують одразу на 40 відсотків. За прогнозами експертів, це може підвищити ціну на пачку цигарок у середньому на чотири-п’ять гривень.
Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20 відсотків, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина – на 12 відсотків, на коньяк – на 17 відсотків. Але діяти підвищення щодо підакцизного алкоголю почне від першого березня, зазначає Укрінформ.
Цим самим законом із першого  січня скасоввано двовідсотковий  збір на державне пенсійне страхування в разі купівлі готівкової валюти. На думку експертів, цей збір сприяв виведенню «в тінь» частини ринку валюти, коли деякі обмінники продавали валюту без чеків за меншою ціною.
Також із початку 2017 року в Україні мають здешевшати ліки, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки.
У постанові уряду йдеться про цілий перелік ліків на кілька сотень найменувань. Зокрема, це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, астми, діабету. Ціна на них залежатиме від східноєвропейських аналогів. Крім того, на ці ліки запроваджується поняття “референтної ціни”, яка залежатиме від вартості препаратів у п’яти країнах Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії.

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych