вівторок, 13 грудня 2016 р.

18 грудня очікують на «чорний піар» та псевдозамінування

18 грудня відбудуться вибори у шести об’єднаних територіальних громадах Львівщини: у Мостиському, Старосамбірському, Пустомитіському та К... thumbnail 1 summary
18 грудня відбудуться вибори у шести об’єднаних територіальних громадах Львівщини: у Мостиському, Старосамбірському, Пустомитіському та Кам’янка-Бузькому районах.
Про це вчора, 12 грудня, під час прес-конференції на тему: «Порушення на виборах у об’єднаних громадах: про що говорить статистика», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор спостереження за виборами в ОТГ від Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш.
Попри те, що виборчий процес розпочався наприкінці жовтня, кандидати лише тиждень-півтора тому почали вести активно агітацію.
– Наші спостерігачі фіксують найбільше порушень в агітації. Це є агітки без вихідних даних. У Судовій Вишні на двох кандидатів наші спостерігачі написали скарги до територіальної комісії. Також є поширення агітаційних матеріалів у невстановлених місцях, – розповідає вона.
А ось на початках окремі члени комісій саботували роботу.
– Вони не приходили на засідання, внаслідок цього не можна було внести зміни до складу комісій. Але через тиждень-два ці проблеми були вирішені, – каже експерт.
Наталія Радиш також уже знає, яких порушень на виборчих дільницях слід очікувати.
– У сільській місцевості це – надання бюлетенів без паспортів, – каже вона.
Експерт також нагадала, що Кримінальний кодекс України передбачає покарання за поширення неправдивої інформації. Але це не зупиняє конкурентів. Зазвичай, вкидання «чорного піару» бувають за день до дня виборів, аби кандидат не встиг їх спростувати.
– На кожних виборах таке буде і, вочевидь, цього разу ми цього теж не уникнемо, – передбачає Наталія Радиш.
Начальник відділу масових та охоронних заходів управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції у Львівській області Ігор Гнилюх повідомив, що наразі є тільки одне звернення до правоохоронних органів щодо порушення виборчого процесу.
– Третього  грудня до  Кам’янко-Бузького відділення поліції надійшла заява зі скаргою на порушення Конституції України під час виборів до Жовтанецької сільської ради. Ми скерували це звернення до СБУ, – повідомив він.
Також, за його словами, 18 грудня, на кожній з виборчих дільниць будуть чергувати  два працівники поліції від того часу, як туди надійдуть виборчі бюлетені і аж допоки бюлетені потраплять до виборчих комісій і вибори будуть завершені.
– Ми не виключаємо, що можуть бути акції протесту. Тому будуть посилені в цих районах слідчо-оперативні групи та створені резерви особового складу. Також будуть працювати вибухотехніки. Тому що на кожних виборах ми отримуємо анонімні повідомлення про замінування, – каже Ігор Гнилюх.
Він також просить громадян про всі порушення виборчого законодавства, а також про можливі загрози зриву виборчого процесу повідомляти до чергового ГУ НПУ у Львівській області за телефоном (032) 258 69 01.
Львівський прес-клуб

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych