понеділок, 27 червня 2016 р.

В Українця вилучають квартиру за їзду на іноземних номерах.

Митниця оштрафувала українця на 620 тис гривень за їзду на авто з іноземними номерами Р айонний суд м.Одеси визнав законною постанову О... thumbnail 1 summary
Митниця оштрафувала українця на 620 тис гривень за їзду на авто з іноземними номерами
Районний суд м.Одеси визнав законною постанову Одеської митниці, яка наклала на громадянина України штраф в розмірі 618395 гривень за керування автомобілем з іноземними номерами. Рішення суду від 26.05.16 опубліковано в загальнодоступному Реєстрі. Суд встановив, що українець свідомо обдурив митницю з метою використання автомобіля без оплати зборів і податків.

Так, 25.09.2014 автомобіль Volvo V70 був завезений в Україну громадянином Йорданії в режимі "тимчасове ввезення". Надалі, машина була передана під управління українця, якого 04.09.2015 зупинили на посту ДАІ. Одеська митниця виписала на водія-українця штраф в розмірі 618 395 гривень за порушення ст.485 Митного кодексу. Водій вирішив оскаржити цей штраф в суді.
У рішенні суду зазначено, що "тимчасове ввезення", згідно Стамбульської конвенції, означає -«платні перевезення осіб або промислове чи комерційне платні або Безоплатне перевезення вантажів». Разом з тим, водій-українець не надав ніяких доказів того, що використовував автомобіль саме для перевезення пасажирів або вантажів. При цьому, водій заявив, що відповідальність за ввезення автомобіля несе не він, а громадянин Йорданії, який і завіз Volvo в Україні.
Однак, суд не погодився з такими доводами. "Громадянином ОСОБА_4 ввезено автомобіль в режимі «тимчасове ввезення» із звільненням від сплати митних платежів, однак в подальшому ОСОБА_1 неправомірно користувався транспортним засобом «Volvo V70», р/н НОМЕР_2, стосовно якого було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги"- вказує суддя.
"Враховуючи викладене, транспортний засіб «Volvo V70», р/н НОМЕР_2 не здійснював комерційні перевезення осіб та товарів, тому він відноситься до категорії транспортного засобу особистого користування, отже громадянин ОСОБА_1 неправомірно користувався цим транспортним засобом, стосовно якого надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, тобто ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на ухилення від спалти митних платежів, що є складом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України",  - йдеться в рішенні.
Таким чином, українець не тільки позбувся автомобіля а й отримав штраф в розмірі понад півмільйона гривень. Постанова митниці буде направлено в Державну виконавчу службу, яка накладе арешт на все майно водія, в тому числі - квартиру. Щоб оплатити штраф, квартира буде виставлена ​​на продаж. Не виключено, що квартири може не вистачити щоб покрити такий штраф.
Зараз в Україні стало популярним завозити автомобілі з Литви та інших країн Європи в режимі "вічний транзит". Однак, така "схема" може привести до аналогічних санкцій, як і у випадку з водієм, який їздив на Volvo V70. Справа в тому, що режим "транзит" передбачений виключно для транзиту, а не для їзди по Україні в особистих цілях.
У разі виявлення факту завезення автомобілів з ​​Литви під продаж в режимі "транзит", митниця має всі підстави виписати постанову по ст.485 ТК - "протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги ". Таким чином, громадяни, які їздять на" вічному транзит "ризикують потрапити на штраф близько півмільйона гривень.


3 коментарі

  1. купа людей так їздить.. почнуть штрафувати О%па їм буде...

    ВідповістиВидалити
  2. терпіли як терпіли так і терпіти будуть. не буде наш народ бунтувати по власній ініціативі. всі наші майдани проплачені і організовані ззовні

    ВідповістиВидалити
  3. держава сама провокує створення такої ситуації безпідставно завищуючи вартість митних платежів для легального розмитнення. якщо ви вже говорите про європейські норми, то вартість розмитненя БУДЬ-ЯКОГО авто складає біля 150 євро, а не 3000 -4000 тис. євро.

    ВідповістиВидалити

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych