субота, 28 січня 2017 р.

Проголосуй, не дай корупції шансу!

На сайті Дрогобицької міської ради 27 січня опубліковано для збору підписів дві дуже важливі петиції: «Про обов’язковість використання... thumbnail 1 summary

На сайті Дрогобицької міської ради 27 січня опубліковано для збору підписів дві дуже важливі петиції:

«Про обов’язковість використання електронної системи публічних закупівель ProZorro у допорогових закупівлях» та «Про затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств Дрогобицької міської ради та Переліку інформації про діяльність КП, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню» .
Просимо підтримати, адже кожна із них має набрати не менше, ніж 100 голосів, аби бути прийнятою до розгляду міською радою. А це дуже важливі питання!
Проголосувати за петицію «Про обов’язковість використання електронної системи публічних закупівель ProZorro у допорогових закупівлях» :ТУТ
Проголосувати за петицію «Про затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств Дрогобицької міської ради та Переліку інформації про діяльність КП, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню» ТУТ

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

1. Допорогові закупівлі

Станом на сьогодні всі публічні закупівля через тендер у системі «ПроЗорро» , згідно ЗУ «Про публічні закупівлі» проходять ЛИШЕ ТОДІ, коли лот становить більше 200 тис.грн на товари і послуги і більше 1,5 млн грн на роботи.
Як наслідок, особливо у розрізі робіт, ми маємо ситуацію, що «хтось» в ручному режимі вирішує яким фірмам віддати роботи на 800 тис. грн. чи 1 млн.200 тис.грн. Про конкурентність і визначення найкращого мова не йде навіть близько. Замовлення отримують «свої». І підряд на 1 млн.200 тис. грн дістається фірмам, у яких з листопада в штаті числиться «4 бруківкоукладачі» або-що.
У випадку, якщо петиція набере 100 голосів, Дрогобицька міська рада буде зобов’язана розглянути питання про те, щоб запровадити обов’язкове використання електронної система публічних закупівель ProZorro у допорогових закупівлях. Йдеться, зокрема, про 30 тис.грн. у розрізі «товари і послуги» та 100 тис.грн. у розрізі «роботи».
Якщо таке рішення буде ухвалено — ви знатимете все про закупівлі товарів і послуг органами місцевого самоврядування Дрогобича та їх структурними підрозділами на суму від 30 тис.грн і вище (а не лише від 200 тис.грн, як зараз) та про закупівлі робіт на суму від 100 тис.грн. і вище (а не лише від 1,5 млн.грн, як зараз).
«Нема ніяких бюджетних коштів, є лише гроші платників податків». Хочете знати кому віддають Ваші гроші?

2. Комунальні підприємства

Ви знаєте, яку діяльність ведуть КП? З ким і на які суми укладають угоди? Чи дійсно є угода на вивезення сміття зі Львова сюди? І т.д., і т.п.
Усе це фактично «засекречено».
На запит щодо оприлюднення фінансових показників і окладів в КП прийшла відповідь про те, що то великий масив інформації і тому нададуть її 13 лютого.
Угоди – взагалі окрема тема.
Ще куди не йшло, якщо підприємство саме крутиться. саме на себе заробляє. А ось якщо воно отримує дотації з бюджету — то хіба ви знаєте на що?
Закон зобов’язує органи місцевого самоврядування зробити цю та іншу інформацію публічною. Але для цього треба, щоб сесія ухвалила відповідний Порядок і Перелік.
Давайте назбираємо 100 голосів — це пришвидшить виконання Закону і зробить усе таємне явним.
Реєструйтесь через Банк-ID і голосуйте.
Повірте, порушення простіше попередити, ніж потім з ним боротись. Набагато простіше!

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych