четвер, 12 січня 2017 р.

З обіцяних 3200 грн працівник отримає тільки 2576 гривень

Від першого січня цього року набрав чинності Закон №1774, який передбачив збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. А також ві... thumbnail 1 summary
Від першого січня цього року набрав чинності Закон №1774, який передбачив збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. А також він визначає такі терміни як «мінімальна зарплата», «посадовий оклад», пояснює як платити єдиний соціальний внесок.
Проте в підприємців виникли питання, як вигідніше для них з точки зору сплати податків оформляти свої відносини з найманими працівниками – за трудовим наймом, за цивільно-правовим договором чи віддати перевагу співпраці з приватним підприємцем.
Усі плюси та мінуси кожного з видів співпраці пояснила 11 січня директор компанії «Західна консалтингова група» Мар’яна Кавин у відеопроекті «Бухгалтерська правда», який відбувся у Львівському прес-клубі.
Отож, якщо співпраця відбувається за договором трудового найму, то треба сплатити такі податки:
– Єдиний соціальний внесок – 22 відсотки від 3200 гривень – це 704 гривні. ПДФО – 18 відсотків, військовий збір – півтора  відсотки. Якщо підсумувати мінімальну зарплату і всі податки, то на рахунку має бути 3904 гривні. І в цьому випадку людина «на руки» отримує 2576 гривень, що становить 66 відсотків від всієї суми, яку роботодавець має накопичити, – рахує вона.

Якщо співпраця відбувається з фізичною особою-підприємцем, то є три варіанти оподаткування: ФОП другої групи, ФОП третьої групи та ФОП на загальній системі оподаткування.
– Якщо це – друга група, то ЄСВ – 22 відсотки (704 грн), єдиний податок – 20 відсотків від мінімальної зарплати (640 гривень). І загалом податків – 1343 гривні, – пояснює Мар’яна Кавин.
Якщо підприємець – ФОП третьої групи, то він сплачуює ЄСВ – 22 відсотки, єдиний податок – п’ять відсотків від надходжень або три відсотки + ПДВ.
– Якщо ФОП – на загальній системі, то тут все просто: доходи мінус витрати – підрахували прибуток. Цей прибуток множиться на 22 відсотки ЄСВ, 18 відсотків ПДФО та півтора  відсотки військовий збір. У підсумку 41,5 відсотки від прибутку треба сплатити податків. Станом на сьогодні найневигіднішої системи оподаткування я не зустрічала, – резюмує аудитор.
Під час співпраці з фізичною особою, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, з нею укладають договір цивільно-правового характеру.
– Оподаткування таке саме, як і в договорі трудового найму. Але ви не прив’язані до мінімальної зарплати в 3200 гривень. І якщо людина реально відпрацювала і заробила дві тисячі, то їй стільки й платять. А з цих двох тисяч платять такі ж податки, як і з договору трудового найму: 22 відсотки ЄСВ, 18 відсотків ПДФО та півтора відсотки військового збору, – пояснює Мар’яна Кавин.
Львівський прес-клуб

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych