середа, 12 жовтня 2016 р.

Руслан Крамар про «Трускавецьтепло», та ФСБ-шний вплив...

Пропонуємо Вашій увазі першу частину інтерв`ю, в якій пан Руслан розповідає про очолюване ним КП «Трускавецьтепло» та реформу теплопостача... thumbnail 1 summary
Пропонуємо Вашій увазі першу частину інтерв`ю, в якій пан Руслан розповідає про очолюване ним КП «Трускавецьтепло» та реформу теплопостачання, про політичну й не тільки корупцію, брехливі медіа від московських технологів та інші справи трускавецькі…

- Розкажіть для початку, будь-ласка, про комунальне підприємство «Трускавецьтепло». В чому Ви бачите ефективність його роботи?

- За п’ять років існування КП «Трускавецьтепло» нашим колективом були збудовані автономні котельні на всі дитячі установи і школи міста, а це 5 автономних сучасних котелень. Вартує сказати, що у великій частині на будівництво об’єктів не використовувалися бюджетні кошти, а оборотні кошти підприємства. Це дало місту економії більше 4 млн. грн.

Сьогодні ми майже на завершенні реалізації програми повного переходу Трускавця на індивідуальне опалення. А це суттєво скорочує споживання містом природного газу. Трускавчани ж мають у власних домівках якісне і вчасне, що не менш важливо, тепло та гарячу воду.

Станом на зараз у підприємства є переплата по ПДВ у 360 тис. грн., податку на прибуток – 100 тис. грн., чого в інших комунальних підприємств немає. Тільки за минулий рік КП «Трускавецьтепло» сплатило податків у бюджети різних рівнів близько 3-ох млн. грн.

Ми єдине підприємство в місті, яке взяло на обслуговування дитячий, спортивний майданчик. Йдеться про вулицю Довженка. У нас немає, як було раніше, заборгованості по виплаті заробітної плати. А ще, щоб вирішити проблему з виплатою зарплати колишнього комунального підприємства «АТП», ми зобов’язалися погасити борги цього підприємства в розмірі 200 тис. грн. У планах КП «Трускавецьтепло», при підтримці міського голови і депутатського корпусу, великі соціальні проекти, які мешканці побачать вже наступного року.

- Однак, на адресу очолюваного Вами підприємства є звинувачення щодо низького рівня оплати за газ.

- Хороше питання, яке потребує ґрунтовної відповіді.

Щоб отримати на підприємство природний газ, ми повинні цей газ купити, а також заплатити за його транспортування. Кошти на закупівлю газу беруться з наступних джерел: оплати населення за централізоване опалення; оплати бюджетних установ та інших організацій за спожите тепло; пільг і субсидій, наданих державою населенню й, так званої, різниці в тарифах (це різниця між затвердженим державою тарифом і фактичними затратами на виробництво тепла), яку держава погашає тепло- і водопостачальним організаціям.

Так от, саме ця різниця в тарифах у нас більша, ніж заборгованість за спожитий газ. А тому, коли держава прийме рішення про погашення різниці в тарифах – ми взаємозаліком погасимо всю заборгованість за природний газ.

Що стосується заборгованості за транспортування газу, то ця заборгованість перекривається пільгами і субсидіями, які держава надала населенню. Правда, ПАТ «Львівгаз» не хоче отримувати від нас взаємозаліком цих віртуальних платежів, пільг і субсидій, а вимагає розрахуватися живими обіговими коштами. Тут держава не виконує взяті на себе зобов’язання і не наша вина, що вона немає коштів на гарантовані нею ж субсидії і пільги громадянам. Тому й існують такі взаємозаліки.

- Певного галасу в Трускавці наробила стаття Петра Іванишина про нові тарифи на теплопостачання у місті. Скажіть, чи справді зросли тарифи?

- Цей рік буде останнім, коли держава погасить різницю в тарифах. Більше такого поняття не буде. Це означає, що тариф для населення чи для бюджетних установ має бути таким, щоб підприємство змогло розрахуватися за спожитий газ, електроенергію, воду, матеріали, могло виплатити працівникам зарплату, а також закласти витрати на оновлення основних засобів. Тобто, тариф має бути ринковим.

Цього опалювального сезону для населення суттєво зріс тариф в зв’язку з тим, що газ і електроенергія подорожчали у два рази, а крім того 95% трускавчан відключилися від централізованого опалення та, маючи велику затратну частину на виробництво тепла і при тому малу кількість абонентів, у підприємства немає іншого варіанту, як підняти тариф до економічно обгрунтованого. В іншому випадку – банкрутство.

Щодо критики пана Іванишина. Я вважаю, що він не має на це жодного морального права. Не так давно він був призначений екс-мером на керівну посаду Трускавецького водоканалу і так догосподарювався, що водоканал «погруз» в борги більше 10 млн. грн. Замість того, щоб оптимізувати видатки, виконувати додаткові дохідні роботи і завчасно дещо підвищити тариф, він займався критиканством. Який результат? Підприємство «по шию» в боргах, а тариф на воду суттєво підняли. І ще одне, до його призначення ми пили артезіанську стрийську воду, а з його подачі – почали пити багнючку з міського водосховища. Ось за що треба віддавати під суд.

- Неозброєним оком видно, що останнім часом проти Вас у Трускавці здійснюється масована інформаційна атака. Яка цьому причина?

- Команда попереднього міського голови Трускавця, яких трускавчани викинули на політичний смітник, бо жодний з її представників не став депутатом міської ради, на чолі з емоційним натхненником вищезгаданим Петром Іванишиним вбили в голову екс-меру, що, буцімто, через мене він не став повторно головою. І зараз відбувається проста й банальна помста ображених.

Захлинаючись жовчю, спускаючи бульдогівську слину, ця команда через доноси, наклепи, підроблені чужими підписами листами, домовляючись з різними службами, стравлює на КП «Трускавецьтепло» перевірки. По суті, ми існуємо в режимі постійних перевірок та пояснень. Але оскільки перевірки не дають бажаного результату – проти нас озброїлись інформаційним брудом.

- Зауважу, дії Ваших опонентів виглядають досить продуманими, навіть професійними, якщо можна так сказати про шкідництво підприємству та оббріхування людей. Ви не думали, що вони вчиняються за певним планом?

- Можливо й так. Для мене, зрештою, в цьому немає нічого дивного, якщо згадати хто очолював політичні кампанії тих людей.

- Ви маєте на увазі російських політичних технологів, про яких так багато говорили в часі останніх місцевих виборів?

- І говорили, і писали. І не тільки останніх, а й попередніх. Дана співпраця прослідковувалась не тільки на виборах – протягом всієї попередньої каденції відчувався пагубний для Трускавця сторонній вплив. Вплив не просто московський, а як багато хто небезпідставно вважає – ФСБшний. Про це вже багато разів було сказано.

Наскільки мені відомо, московський політтехнолог Павєл Мєзєрін далі координує діяльність колишньої владної команди та контролює кожен їхній крок. Цей гастролер, один із засновників тамтешньої організації «Комуністи Петербурга і Ленінградської області», виглядає, що добре обжився у нас на Західній Україні.

- Гаразд, Руслане Ярославовичу, пропоную повернутись до розгорнутої проти Вас інформаційної атаки. Одна трускавецька газета розповсюдила інформацію про складений на Вас, як директора КП «Трускавецьтепло», протокол про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а журналіст змалювала Вас у своїй статті корупціонером. Як можете це прокоментувати?

- Почну з другого. Дійсно, інформаційні ресурси колишнього мера розмістили публікацію, в котрій мене названо корупціонером.

- Проти Вас є відповідне рішення суду?

- Ні. Зауважте, це надруковано під час розгляду судом складеного на мене адміністративного протоколу, ще до рішення суду. Такі наклепи ще раз підтверджують московський почерк їхніх авторів.

Тепер по суті самого протоколу. Справді, слідчими, вдумайтесь в назву, спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Львівській області складено адміністративний протокол про те, що КП «Трускавецьтепло» півтора року назад придбало димову трубу на твердопаливний котел, порушуючи вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Хоча, якщо об’єктивно розібратися, конфлікт інтересів був врегульований і у підприємства не було іншої можливості купити це обладнання. Тим більше, що ми цю злощасну трубу купили дешевше, ніж нам запропонували інші постачальники. Ця закупка була здійснена через казначейський рахунок підприємства не без відома Трускавецької міської ради.

- Тоді який зміст у цьому протоколі?

- Даний протокол просто потрібно було скласти, як кажуть, будь-якою ціною. Пізніше: «пояснюй, що ти не верблюд».

Скажіть мені, з якої радості обласне СБУ цікавиться як підприємство купляло димову трубу півтора роки тому? Ця дія має відношення до контррозвідувальної діяльності?

Чому обласне СБУ не цікавиться, як міські владоможці минулої каденції отримували на підставних осіб і родичів даровані квартири, адже преса про це писала? Чому відкриті кримінальні провадження про підроблення рішення виконкому не отримали логічного завершення?

Чому пан Іванишин змінив цільове призначення земельної ділянки, яка перебувала в оренді, з обслуговування готелю курортного типу на земельну ділянку для будівництво житлового будинку, яку вже надали у приватну власність? В результаті цього місто недоотримує десятки тисяч гривень, а Іванишин отримав по суті безкоштовно більше 26 соток землі. До речі, поруч з водосховищем. І ніхто не піднімає питання забруднення охоронної зони водосховища.

Через такі «чому» прикро за державу. Наше підприємство, яке ефективно працює, сплачує немалі податки, пресують, а справжні злочинці, корупціонери стають ще й замовниками такого пресу?

- Як вже згадувалось, цей протокол перебуває на розгляді у Трускавецькому міському суді. Ваші опоненти розповсюджують інформацію, що на судове засідання Вас доставлять в кайданках. Прокоментуйте такі заяви.

- На минулому судовому засіданні, яке відбулося 23 вересня, про це ніхто не говорив. Я розумію, що ФСБешне кодло мріє про кайдани царської Московії.

Ситуація виглядає наступним чином. Два засідання суду відкладалися в зв’язку з тим, що я перебував на лікуванні. На третьому засіданні був присутній мій представник, якому згідно договору я надав право представляти мої інтереси в суді. Однак, суд вважавши за необхідне, щоб була моя особиста присутність, знову переніс слухання. Тому, на наступне засідання буду присутній особисто.

Але несподіваний поворот подій. Після засідання суду на сайті «Джерела Трускавця» виставлена стаття під назвою «Руслан Крамар не з’являється в судове засідання. До правопорушника застосують примусовий привід». 24 вересня у своїх коментарях в Фейсбуці головний редактор цієї газети пише: «У наступне судове засідання його приведуть правоохоронці». Зранку 28 вересня новий коментар: «…страшний сон приснився: як у кайданках тягнуть до суду?». І, о диво, того ж дня, 28 вересня, суддя без мого й адвоката відома справді приймає рішення про примусове приведення. Я звісно прийму участь в судовому засіданні, але цікавий факт, звідки моїм опонентам все відомо заздалегідь. Сумно, проте швидше за все і рішення суду їм теж відомо.

- Чому ж стільки галасу навколо цієї адміністративної справи?

- Як я Вам вже перед тим казав, група ображених людей, які, можна сказати, живуть в палацах, їздять на нових дорогих машинах, проводячи своє дозвілля по всьому світу максимально використовуючи свої, в кращому випадку, корумповані, а я переконаний і антидержавницькі зв’язки, хочуть розправитися зі мною за те, що на початку 2015 року я категорично не підтримав їхній задум звільнити з посади головного лікаря Трускавецької міської лікарні, а нині міського голову, Андрія Кульчинського, тільки за те, що головний лікар не дав їм гарантій своєї неучасті у мерській кампанії. Тоді я заявив, що кожний має право брати участь у виборах і це право не може переслідуватися.

Василь Павлів, газета «Воля громади»

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych