вівторок, 16 липня 2019 р.

Економіка не працює, відсутні робочі місця. Криза державотворення.

Причини: Не створено головну умову розвитку демократичного суспільства - конкуренцію,  яка повинна була відрегулювати всі рівні розвитку ... thumbnail 1 summary
Причини: Не створено головну умову розвитку демократичного суспільства - конкуренцію,  яка повинна була відрегулювати всі рівні розвитку демократизації суспільства і створити суспільство рівних стартових можливостей
     В умовах перерозподілу власності ("ваучерної прихватизації") представники влади самі стали капіталовласниками, приватизація державної власності за 25 років незалежності відбулася поза контролем народу, люди   нічого крім зубожіння і безробіття не отримали.  Тому суспільство не сприймає результати "ваучерної" приватизації, яка стала економічною основою побудови нової Української держави і відповідно не сприймає будь-яку владу. («ваучеризація» сформувала ринок капіталізації (що дозволяє виводити гроші в офшори), а не ринок інноваційного виробництва та ефективного власника).  Тому діюча економічна модель держави призводить до збагачення влади а не її громадян.

Що робити: перше прийняти закон, який буде гарантувати конкуренцію для всіх громадян України - від президента до прибиральниці.
Прийняти "Закон про ефективного власника" який дозволить всі заводи, які не працюють   повернути у державну власність з наступною приватизацією (так робила Маргарет Тетчер з шахтами, зв'язком і, авіатранспортними перевезеннями - по декілька разів передавала від приватників до держави, поки не отримала оптимальне управління) це дозволить створити тільки на Дрогобиччині понад 10 тис. робочих місць.
 Паралельно необхідно здійснити пенсійну реформу і реформу системи соціального захисту.
Наш природний ресурс (земля, корисні копалини, рекреаційні зони) і інноваційні технології повинні забезпечити всіх роботою.

Проблема: криза в ідеології державотворення. 

Причини: Відсутня державотворча національна ідея, яка б консолідувала суспільство. Не формується громадянське суспільство – основа незалежності України. Не задіяні розумові, духовні, ментальні ресурси регіонів, з державотворчих процесів викинуто інтелектуальну українську еліту.
Поряд з тим структуризація українського суспільства зараз проходить стадію  яка не суттєво залежить  від держави.  Тобто українська держава і українське суспільство не є рівноцінними поняття¬ми, оскільки між ними є конфлікт, і частина суспільства готова служити суспільству проти ідеї цієї держави (приклад: розвал держави Януковичем і дія волонтерів у війні проти Росії.)   

Що робити:  Необхідне впровадження   змістовного наповнення сучасної національної ідеї України в якому: організація українського суспільства повинна домінувати над орієнтацією. Спочатку незалежна Українська держава, а потім ідеологія.  Необхідно забезпечити соціальне вирівнювання суспільства. Не може бути така різниця в зарплатах і пенсіях яка є сьогодні. Патріотизм, любов до держави повинні знаходитись понад ідеологічними (націоналізм, соціалізм) моделями розвитку суспільства. Всі хто живе в Україні є українцями, але різного етнічного походження. Провідники державного будівництва повинні жертовність ставити вище особистих інтересів. Людиноцентризм повинен домінувати в розбудові держави і т.п..
  Необхідне впровадження системи направленої на консолідацію суспільства, для чого держава повинна делегувати частину своїх повноважень суспільству (створювати громадянське суспільство), створити партнерські відносини між громадянами і державою і формувати середній клас.
Основою держави повинна бути її організація (конкурентна ринкова економіка), а не ідеологічні чвари (соціалісти, націоналісти, ліберали і т.п.). Спочатку Україна, головною цінністю якої є ЛЮДИНА, а потім все решта.

Євген Кулик

Немає коментарів

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

Дрогобич, Погода Дрогобич, Робота Дрогобич, Новини, Drohobych